Podzimní škola Housing First 2023

Je tu další ročník oblíbené Podzimní školy Housing First!

Kdy: 1. - 5. října 2023

Účastníky přivítáme společnou večeří v neděli 1. 10. 2023, začínáme v 19:00 v hospůdce Besídka. Výuka bude probíhat od pondělí 2. 10. od 9:00 do čtvrtka 5. 10. do 15:00. Kurz má akreditaci Ministerstva práce a sociálních věcí ČR.  Pro získání certifikátu o účasti je vyžadována účast na celém programu výuky. Bližší informace o programu naleznete níže.

Kde: Ve Spolkovém domě Slavonice, http://spolkovydum.slavonice.cz 

Pro koho: Podzimní škola Housing First je základní kurz určený především pro klíčové a peer pracovnice a pracovníky, metodi(č)ky a vedoucí, kteří začínají s projekty a programy postavenými na přístupu Housing First. Z kurzu však mohou čerpat i další členové přímé podpory, poskytovatelé bydlení i pracovníci obcí. Kurz je ideální volbou pro realizátory, kteří se zaměřují na přístup Housing First, nicméně i realizátoři Housing Led programů z něj mohou čerpat mnoho užitečných informací (jak teoretických, tak především praktických).

Lektoři a průvodci: Adam Fialík, David Valouch a další experti a expertky z Platformy pro sociální bydlení, lektoři a sociální pracovníci a pracovnice z neziskových organizací s bohatými zkušenostmi s přístupem Housing First - IQ Roma Servis, Armáda Spásy, Ledovec a další. 

Obsah a témata:

Kurz je určen především pro začítečníky. Na kurzu jsou dopodrobna probírány a na příkladech diskutovány základní principy přístupu Housing First a s nimi spojené procesy Recovery (zotavení) a Harm reduction. Důraz je kladen na participativní formy učení - samy účastníci si v některých částech kurzu stanovují témata, kterým se chtějí věnovat. Velká část učení probíhá formou diskuzí a sdílení zkušeností.

Věnujeme se především následujícím tématům:

Přihlašovací formulář vyplňujte do 10. července. Poté vám do týdne závazně potvrdíme účast.

Cena:
Kurzovné 8 000,- Kč
Ubytování a polopenze  4 200,- Kč - volitelné

Další informace: ivana.siglova@socialnibydleni.org