Škola Housing First 2024

Je tu další ročník oblíbené Školy Housing First!

Kdy: 20. - 23. května 2024

Účastníky přivítáme společnou večeří v neděli 19. května 2024, začínáme v 19:00 v hospůdce Besídka. Výuka bude probíhat od pondělí 20. května od 9:00 do čtvrtka 23. května do 15:00. Kurz má akreditaci Ministerstva práce a sociálních věcí ČR.  Pro získání certifikátu o účasti je vyžadována účast na celém programu výuky. Bližší informace o programu naleznete níže.

Kde: Ve Spolkovém domě Slavonice, http://spolkovydum.slavonice.cz 

Pro koho: Škola Housing First je základní kurz určený především pro klíčové a peer pracovnice a pracovníky, metodi(č)ky a vedoucí, kteří začínají s projekty a programy postavenými na přístupu Housing First. Z kurzu však mohou čerpat i další členové přímé podpory, poskytovatelé bydlení i pracovníci obcí. Kurz je ideální volbou pro realizátory, kteří se zaměřují na přístup Housing First, nicméně i realizátoři Housing Led programů z něj mohou čerpat mnoho užitečných informací (jak teoretických, tak především praktických).

Lektoři a průvodci: Adam Fialík, Josefína Schneiderová, David Valouch, Karel Novák a další experti a expertky z Platformy pro sociální bydlení, lektoři a sociální pracovníci a pracovnice z neziskových organizací s bohatými zkušenostmi s přístupem Housing First - IQ Roma Servis, Armáda Spásy, Ledovec a další. 

Obsah a témata:

Kurz je určen především pro začítečníky. Na kurzu jsou dopodrobna probírány a na příkladech diskutovány základní principy přístupu Housing First a s nimi spojené procesy Recovery (zotavení) a Harm reduction. Důraz je kladen na participativní formy učení - samy účastníci si v některých částech kurzu stanovují témata, kterým se chtějí věnovat. Velká část učení probíhá formou diskuzí a sdílení zkušeností.

Věnujeme se především následujícím tématům:

Přihlašovací formulář vyplňujte do 15. března 2024. Poté vám do týdne závazně potvrdíme účast.

Cena:
Kurzovné 8 500,- Kč
Ubytování a polopenze  4 360,- Kč - volitelné

Další informace: ivana.siglova@socialnibydleni.org